Nemokamas pristatymas nuo 29€

Šunų alergija maistui, ką daryti?

2024 m. liepos 4 d., ketvirtadienis
Šunų šeimininkai dažnai susiduria su tuo, kad jų augintiniai yra alergiški vienam ar kitam maisto produktui. Ir tai tikrai nenuostabu, kadangi gyvūnai, kaip ir žmonės, gali netoleruoti glitimo ar laktozės ir gali būti alergiški kuriam nors maisto produktui. Tad jei jūsų augintinis yra alergiškas tam tikram maisto produktui - jį iš mitybos raciono reikia pašalinti ir maitinti augintinį hipoalerginiu maistu. Alergija maistui gali pasireikšti bet kokio amžiaus šunims ir dažnai sukelia įvairius nemalonius simptomus, tokius kaip odos problemos, virškinimo sutrikimai ir elgesio pokyčiai ir kt.

Šunų alergija maistui - kas tai?

Šunų alergija maistui yra imuninės sistemos reakcija į tam tikras maisto medžiagas. Kai šuns organizmas klaidingai atpažįsta tam tikrus maisto ingredientus kaip grėsmę, jis pradeda gaminti antikūnus, kurie sukelia įvairius alerginius simptomus. Dažniausiai alergiją sukelia baltymai, esantys vištienoje, jautienoje, pieno produktuose, kviečiuose, kiaušiniuose ir žuvyje. Nors alergijos gali pasireikšti bet kuriam šuniui, tam tikros veislės, pavyzdžiui,  toiterjerai, čihuahua, mopsai, labradorai bei jorkšyro terjerai - yra labiau linkusios į šią būklę. Ankstyva diagnozė ir tinkamas maitinimas yra esminiai veiksniai, siekiant suvaldyti šunų alergiją maistui ir užtikrinti jų gerą sveikatą bei gyvenimo kokybę. Kalbant apie keturkojų amžių, alergija gali pasireikšti ir šuniukams, ir suaugusiems šunims.

Kokie maisto produktai dažniausiai sukelia alergiją šunims?

Dažniausiai šunims alergiją sukelia tam tikri maisto produktai arba jų ingredientai. Štai keletas dažniausių alergiją sukeliančių maisto produktų:
  • Vištiena – nors vištiena yra populiarus ingredientas šunų maiste, ji dažnai sukelia alergijas.
  • Jautiena – daugelyje komercinių šunų pašarų esanti jautiena taip pat gali būti alergijos šaltinis.
  • Pieno produktai – kai kurie šunys gali būti alergiški laktozei ar kitiems pieno produktų komponentams.
  • Kviečiai ir kiti grūdai – kviečių, kukurūzų ir sojos baltymai gali sukelti alergines reakcijas.
  • Kiaušiniai – šunys gali būti alergiški tiek kiaušinio baltymui, tiek tryniui.
  • Žuvis ir kitos jūros gėrybės – kai kurie šunys gali reaguoti į tam tikras žuvies rūšis arba jūros gėrybes.
Be to, alergijos maistui priežastys gali būti susijusios su genetika.

Šunų alergija maistui - simptomai

Šunų alergijos maistui simptomai gali būti įvairūs ir dažnai panašūs į kitų sveikatos problemų požymius, todėl svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Pastebėję žemiau išvardintus simptomus, turėtumėte kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir pradėtas tinkamas gydymas. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai:

Odos problemos

Niežulys ir paraudimas: Šunys, kenčiantys nuo maisto alergijos, dažnai jaučia stiprų niežulį, ypač aplink ausis, letenas ir kirkšnis. Oda šiose vietose gali parausti ir sudirgti.

Pleiskanojimas: Alerginės reakcijos gali sukelti odos sausumą ir pleiskanų atsiradimą.

Odos infekcijos: Dėl nuolatinio niežulio ir kasymosi gali išsivystyti ir odos infekcijos, kurios gali pasireikšti pustulėmis, opomis ar šlapiuojančiomis žaizdomis.

Virškinimo sutrikimai

Viduriavimas ir vėmimas: Maisto alergijos dažnai sukelia virškinimo problemų, tokių kaip dažnas viduriavimas ar vėmimas.
Pilvo pūtimas ir skausmas: Kai kurie šunys gali jausti diskomfortą ar skausmą pilvo srityje, kuris gali pasireikšti kaip neramumas ar neįprastas elgesys.

Elgesio pokyčiai

Nuovargis ir apatija: Alergijos gali paveikti šuns energijos lygį, todėl jis gali tapti apatiškas ar būti nuolat pavargęs.
Nerimas ir nervingumas: Kai kurie šunys gali tapti neramūs ar nervingi dėl nuolatinio diskomforto ir niežulio.

Šunų alergijos maistui diagnostika

Prieš įtardamas, kad jūsų augintinis yra alergiškas maistui, veterinarijos gydytojas turi atlikti apžiūrą ir atlikti keletą diagnostinių tyrimų. Tai ypač svarbu, nes kartais nemalonių simptomų priežastis gali būti visai kita. Tai gali būti parazitinės ir infekcinės ligos, įvairios odos ligos, taip pat alergija išoriniams veiksniams, pavyzdžiui, blusų įkandimams. O be to, netinkama mityba taip pat gali sukelti panašių simptomų.
 
Šunų alergijos maistui diagnozuoti patikimiausias yra eliminacinės dietos metodas, kuomet iš augintinio raciono pašalinami galimi alergenai. Veterinarijos gydytojas, išsamiai išanalizavęs jūsų augintinio mitybos racioną, paskirs dietą ir išsamiai papasakos apie jos taisykles. Kuo detaliau papasakosite gydytojui apie ankstesnę augintinio mitybą, tuo tikslesnės bus rekomendacijos – svarbu nieko nepraleisti, įskaitant skanėstus, vitaminus ir vaistus, jei tokie buvo naudojami. Labai svarbu, kad šeimininkas atsakingai pakeistų augintinio mitybą ir šiuo laikotarpiu nelepintų jo netgi skanėstais. Jei dietos metu augintinio būklė pagerėja - veterinarijos gydytojas išanalizuoja situaciją ir padaro išvadą ar tai buvo alergija maistui.

Patarimai, kaip pasirinkti maistą alergiškam šuniui

Kai jūsų šuniui diagnozuojama alergija maistui, svarbu imtis tinkamų veiksmų, kad suvaldytumėte simptomus ir užtikrintumėte gerą augintinio sveikatą. Tinkamas mitybos planas ir alergenų vengimas gali žymiai pagerinti jūsų augintinio gyvenimo kokybę. Taigi, ką turi daryti šeimininkas?
 
Pasirinkite hipoalerginį maistą, kuris specialiai sukurtas šunims, turintiems alergiją maistui. Toks šunų maistas dažniausiai pagamintas ribojant ingredientų sąrašą, siekiant sumažinti alerginių reakcijų riziką.
 
Venkite šuns maiste ingredientų, kurie buvo identifikuoti kaip alergenai. Atidžiai skaitykite maisto etiketes ir stenkitės vengti produktų, kuriuose yra alergiją sukeliančių medžiagų. Taip pat pasirinkite natūralų ir kokybišką maistą, vengiant cheminių priedų, konservantų ir dirbtinių dažiklių.
 
Kartais gali būti naudinga ruošti maistą namuose, kad galėtumėte kontroliuoti visus ingredientus ir užtikrinti, jog jūsų šuo gauna tik tuos maisto produktus, kurie jam nesukelia alergijos. Tačiau būtinai pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kad užtikrintumėte, jog jūsų šuo gauna visas reikiamas maistines medžiagas.

Hipoalerginis šunų maistas

Hipoalerginis šunų maistas yra specialiai sukurtas siekiant sumažinti alerginių reakcijų riziką. Šio tipo maistas dažniausiai gaminamas naudojant ribotą ingredientų sąrašą, kad būtų išvengta dažniausiai alergijas sukeliančių medžiagų. Jame paprastai nėra įprastų alergenų, tokių kaip vištiena, jautiena, pieno produktai, kviečiai, soja, kukurūzai ir kt. Hipoalerginis maistas gaminamas naudojant tokius baltymus kaip: elniena, ėriena, triušiena, žuvis ar kt. Be to, naudojami aukštos kokybės angliavandenių šaltiniai, tokie kaip saldžiosios bulvės ar žirniai. Šio tipo maistas taip pat gali būti hidrolizuotas, tai reiškia, kad baltymai suskaidyti į mažesnes daleles, kurios mažiau tikėtina sukels alerginę reakciją.
 
Pasirinkus hipoalerginį maistą, svarbu atkreipti dėmesį į produkto sudėtį ir užtikrinti, kad jis atitinka šuns mitybos poreikius. Be to, hipoalerginiai produktai taip pat gali būti praturtinti papildomais vitaminais ir mineralais, siekiant užtikrinti visavertę mitybą. Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti tinkamiausią hipoalerginį maistą, atsižvelgdamas į šuns individualius poreikius ir jo alergijas. Be to, hipoalerginis šunų maistas dažnai padeda ne tik sumažinti alergijos sukeliamus simptomus, bet ir pagerinti bendrą šuns sveikatą bei odos ir kailio būklę. Tokiu būdu, tinkamai pasirinkus ir naudojant hipoalerginį maistą, galima žymiai pagerinti šuns gyvenimo kokybę ir sveikatą. Hipoalerginį šunų maistą ir kitas gyvūnų prekes galite įsigyti internetinėje Mumbo parduotuvėje.

 

Mano krepšelis