Nemokamas pristatymas nuo 29€

Populiariausi šunys, kurie nesišeria?

2025 m. gegužės 9 d., penktadienis
Ieškant tobulo keturkojo draugo, daugelis žmonių atkreipia dėmesį ne tik į šuns charakterį ar dydį, bet ir į jo kailio priežiūros ypatumus. Ne paslaptis, kad šėrimasis – viena iš dažniausiai minimų problemų šunų augintojų tarpe. Nuolat ant grindų, baldų ar drabužių besikaupiantys plaukai vargina net ir didžiausius gyvūnų mylėtojus. Dėl šios priežasties vis daugiau šeimų renkasi šunis, kurie nesišeria, siekdami išvengti kasdienės kovos su šunų kailiu ir palengvinti namų tvarkymą.

Kodėl kai kurie šunys nesišeria?

Nors šėrimasis – natūralus procesas daugeliui šunų veislių, kai kurios iš jų pasižymi minimaliu plaukų slinkimu. Tai priklauso nuo šuns kailio struktūros, plaukų augimo ciklo bei genetinių veislės ypatumų. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl tam tikros veislės nesišeria, yra ta, kad jų kūną dengia ne įprastas kailis, o ilgi, banguoti ar garbanoti plaukai. Geriausi šio tipo pavyzdžiai – pudelis ar maltos bišonas. Šių veislių plaukai primena žmogaus – jie neiškrenta, o lieka prisitvirtinę prie odos, kol bus pašalinti šukuojanti ar nukerpami.
 
Kai kuriems šunims būdingas ypač lėtas plaukų augimo ir atsinaujinimo ciklas. Tai reiškia, kad šių šunų plaukai išlieka savo vietoje kur kas ilgiau nei pas kitų veislių atstovus. Tokių veislių šunys nėra linkę šertis sezonų metu ar reaguoti į temperatūros pokyčius taip smarkiai kaip, pavyzdžiui, labradorai ar vokiečių aviganiai. Todėl namuose turėti tokį šunį – daug patogiau.

Jei nesišeria, nereiškia, kad nereikalauja priežiūros

Svarbu suprasti, kad šunys, kurie nesišeria, vis tiek reikalauja reguliarios kailio priežiūros. Kadangi jų plaukai neiškrenta savaime, juos reikia šukuoti, kad smarkiai nesusiveltų ir būtų palaikomas geras odos mikroklimatas. Be to, tokių šunų mityba turi būti ypač subalansuota, kad palaikytų sveiką odą bei kailį. Tam itin svarbus kokybiškas sausas maistas šunims, turintis reikiamų vitaminų, baltymų ir riebalų rūgščių. O taip pat naudingi ir natūralūs skanėstai šunims.

Populiariausi šunys, kurie nesišeria

Kai kurios šunų veislės išsiskiria ne tik savo unikaliu išvaizdos ar charakterio deriniu, bet ir tuo, kad beveik nesišeria. Taigi, kokios jos?

Pudelis
Pudelis laikomas viena iš populiariausių nesišeriančių šunų veislių pasaulyje. Tačiau jų garbanotas, tankus kailis turi būti reguliariai kerpamas ir nuolat šukuojamas. Tai itin protingas, dresūrai imlus šuo, idealiai tinkantis šeimoms.

Jorkšyro terjeras

Mažas, bet energingas – Jorkšyro terjeras pasižymi ilgais, šilkiniais plaukais, kurie labiau primena žmogaus plaukus nei tradicinį šunų kailį. Jie nesišeria, tačiau jų plaukai nuolat auga, todėl būtina reguliari priežiūra ir kirpimas. Nepaisant mažo ūgio, Jorkšyrai yra drąsūs, žaismingi ir labai prisirišę prie savo šeimininkų.

Šnauceris

Šnauceriai turi kietą, šiurkštų kailį, kuris nesišeria ir nesivelia, jei yra tinkamai prižiūrimas. Jie ne tik išskirtinės išvaizdos, bet ir labai ištikimi bei aktyvūs šunys. Tinka tiek auginti bute, tiek name su kiemu. Šios veislės šunis svarbu reguliariai kirpti.

Basendžis

Tai viena seniausių pasaulio šunų veislių. Basendžiai turi trumpą, glotnų kailį, kuris praktiškai nesišeria ir neturi būdingo „šuns kvapo“. Šie šunys garsėja savo nepriklausomu charakteriu ir... tuo, kad neloja – jie skleidžia unikalius, įdomius garsus priklausomai nuo emocijų. Šį veislė idealus pasirinkimas alergiškiems asmenims ar mėgstantiems tylą.

Afganų kurtas

Afganų kurtas išsiskiria savo elegantiška išvaizda ir ilgu, krintančiu plauku. Nors kailis reikalauja daug priežiūros (šukavimo, plovimo), šie šunys beveik nesišeria. Tai nepriklausomas, šiek tiek aristokratiškas šuo, puikiai tinkantis kantriems šeimininkams.

Havanos bišonas

Draugiškas, meilės kupinas mažylis su minkštu, šilkiniu kailiu – Havanos bišonas yra idealus augintinis alergiškiems žmonėms. Tačiau jo plaukai linkę veltis, todėl būtinas nuolat jį šukuoti. Tai itin bendraujanti, šeimai tinkanti veislė.
Vakarų Škotijos baltasis terjeras (Westie)
Mažas, energingas šuo su šiurkščiu baltu kailiu. Westie nesišeria, tačiau reikia reguliariai kirpti ir šukuoti. Jie drąsūs, budrūs ir labai gyvybingi – puikus kompanionas tiek vaikams, tiek vyresniems žmonėms.

Meksikos beplaukis šuo

Tai senovinė veislė, dar vadinama Xolo. Šie šunys neturi kailio, todėl visiškai nesišeria. Tačiau jų oda reikalauja nuolatinės priežiūros – būtina drėkinti, apsaugoti nuo saulės, šalčio. Xolo yra ramus, ištikimas ir gana tylus šuo – idealiai tinka alergiškiems šeimininkams, norintiems turėti keturkojį draugą.

Portugalų vandens šuo

Turi garbanotą, storą kailį. Portugalų vandens šuo yra aktyvus, ištvermingas ir labai protingas. Jų kailis nesišeria, bet reikalauja reguliarios priežiūros. Tai šuo, kuriam patiks aktyvus gyvenimo būdas, maudynės ir žygiai.

Frizos bišonas

Panašus į pudelį, Frizos bišonas turi garbanotą, minkštą kailį, kuris nesišeria, bet linkęs veltis. Reikalauja nuolatinio šukavimo ir reguliaraus kirpimo. Tai žaismingas, švelnus šuo, mylintis žmones ir gerai sutariantis su vaikais.

Ši Cu,

Mažas, ramus ir labai dėmesį mėgstantis augintinis. Ši Cu turi ilgus, šilkinius plaukus, kurie nesišeria, bet turi būti kruopščiai šukuojami ir prižiūrimi. Tai puikus augintinis butui, nes yra tylus, prisirišęs prie šeimininko ir nereikalauja daug fizinio aktyvumo.

Mitybos ypatumai

Šunų kailio ar odos sveikata labai priklauso nuo tinkamos mitybos ir reguliarios priežiūros. Ypač tai aktualu toms veislėms, kurios turi ilgus plaukus arba visai neturi kailio. Be kokybiško maisto, šuns oda gali išsausėti, plaukai – prarasti blizgesį, o gyvūnas – tapti vangus. Kailis ir oda – tai pirmieji indikatoriai, rodantys augintinio sveikatą. Taigi, ką rinktis?
 
Tinkamai subalansuotas sausas maistas šunims – tai ne tik patogus, bet ir pilnavertis sprendimas kasdieniam šėrimui. Jame turi būti:
  • aukštos kokybės gyvūninių baltymų (paukštiena, žuvis, ėriena);
  • Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių (pvz., iš lašišų aliejaus), svarbių odai ir plaukams;
  • vitaminų A, E, B grupės bei cinko ir biotino, kurie palaiko odos bei kailio sveikatą;
  • probiotikų virškinimui, nes sveika žarnyno mikroflora taip pat veikia odos būklę.
 
Mumbo parduotuvė siūlo platų aukštos kokybės sauso maisto pasirinkimą tiek mažoms, tiek vidutinėms ar didelėms šunų veislėms. Galima rinktis pagal šuns amžių, svorį, aktyvumo lygį ar sveikatos būklę.

Papildai ir natūralūs skanėstai šunims

Į augintinio mitybą galima įtraukti ir įvairius skanėstus šunims, kurie ne tik džiugins jūsų keturkojį draugą, bet ir papildys jo mitybos racioną. Skanėstai su žuvų taukais padeda palaikyti odos drėgmę, o natūralūs džiovinti gabalėliai be dažiklių ar kvapiklių – puikus pasirinkimas jautriam virškinimui. Tuo tarpu įvairūs papildai su kolagenu ir hialurono rūgštimi – ypač naudingi beplaukių veislių šunims. Mumbo parduotuvėje taip pat galite rasti ir specializuotų skanėstų, pritaikytų jautriems ar alergiškiems augintiniams.

Priežiūros patarimai šeimininkams

Jei turite šunį, kuris nesišeria, tai nereiškia, kad jis nereikalauja priežiūros. Priešingai – tokių šunų kailis ar oda dažnai reikalauja dar daugiau priežiūros nei tų, kurie šeriasi natūraliai. Ilgaplaukių ir garbanotų veislių šunų kailį reikia šukuoti kasdien arba bent kelis kartus per savaitę. O taip pat dauguma nesišeriančių veislių reikalauja reguliaraus profesionalaus kirpimo (kas 6–8 savaites).
 
Tuo tarpu, beplaukiai šunys (pavyzdžiui, kinų kuoduotasis, meksikiečių beplaukis) turi būti saugomi nuo UV spindulių, šalčio bei reguliariai tepami drėkinamaisiais kremais, skirtais gyvūnams. Taip pat rekomenduojama kas 4–6 savaites maudyti savo augintinį, naudojant švelnius, šuns odai tinkamus šampūnus. Po maudymo – nepamirškite tinkamai išdžiovinti, ypač garbanotą kailį.

 

 

Mano krepšelis