Nemokamas pristatymas nuo 29€

Per kiek laiko katė atsigauna po sterilizacijos?

2024 m. gegužės 15 d., trečiadienis
Kačių sterilizacija – tai įprasta chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami katės lytiniai reprodukciniai organai. Katės po sterilizacijos negali susilaukti palikuonių, tad taip išvengiamas nepageidaujamas nėštumas. Be to, po sterilizacijos sumažėja tikimybė, kad katė susirgs tam tikromis ligomis. Sterilizaciją atlieka patyrę gydytojai veterinarijos klinikoje. O po tokios procedūros gyvūną reikia tinkamai prižiūrėti, kad išvengti galimų pooperacinių komplikacijų.

Kiek laiko užtrunka, kol katė atsigauna?

Įprastai katės gana lengvai perneša šią procedūrą ir dažniausiai, jei nėra jokių komplikacijų - keliauti namo gali jau tą pačią dieną. Tačiau kurį laiką, dažniausiai kelias pirmąsias valandas gyvūnas gali atrodyti vangus - taip yra dėl anestezijos poveikio. Vienos katės gali atsigauti greitai, vos per kelias valandas, o kitos - tik sekančią dieną. Reakcija į narkozę kiekvienam gyvūnui gali būti skirtinga, lygiai taip pat kaip ir žmonėms. Tačiau nerimauti tikrai nereikėtų, svarbiausia stebėti ir tinkamai prižiūrėti savo augintinį. Bet jei katė neatsigauna ilgesnį laiką, elgiasi keistai, verčiau kreipkitės į veterinarijos kliniką, kad išvengti galimų komplikacijų.

Siūlių priežiūra po katės sterilizacijos

Po sterilizacijos ant katės kūno, pjūvio vietoje lieka pooperacinės siūlės. Visą reabilitacijos laikotarpį svarbu, kad pjūvio vieta išliktų sausa ir švari. Kad pooperacinė žaizda būtų apsaugota nuo infekcijos ir gyvūnas po chirurginės procedūros negalėtų jos laižyti - katei uždedamas gaubtas arba specialus rūbas - medžiaginis tvarstis su raiščiais fiksavimui ant nugaros. Siūlės reikia išimti maždaug po 7-10 dienų, tiksliau nurodo veterinarijos gydytojas. Siūlai išimami veterinarijos klinikoje. Jei iki to laiko šeimininkas pastebi žaizdos srityje pūliavimo, uždegimo ar kruvinų išskyrų požymių, gyvūną reikia nedelsiant parodyti gydytojui. Tai gali rodyti pooperacinių komplikacijų, kurios gali būti susijusios su žaizdos infekcija, atsiradimą.

Kada galima nuimti pooperacinius drabužius ar gaubtą?

Specialių drabužėlių ar gaubto nešiojimo trukmė nustatoma individualiai, kuri priklauso nuo žaizdos tipo, gijimo greičio ir katės elgesio. Trukmę nustato veterinarijos gydytojas. Vidutiniškai šie aksesuarai gali būti nešiojami dešimt dienų, ir nuimami pašalinus siūles. Jei sterilizacija buvo atlikta laparoskopiškai, specialaus rūbo ar gaubto nešiojimo laikotarpis gali būti trumpesnis, tik 2-3 dienos. Bet kuriuo atveju, tik patyręs veterinarijos gydytojas, atlikęs apžiūrą, įvertinęs žaizdos būklę ir katės savijautą, gali nuspręsti kada galima nuimti tvarstį.

Kaip maitinti katę po sterilizacijos procedūros?

Pirmąją dieną po sterilizacijos pageidautina katės nemaitinti arba duoti nedaug, lengvo maisto, kadangi dėl anestezijos poveikio katė gali vemti. Tačiau būtinai šalia pastatykite dubenėlį su vandeniu, kad panorėjus katė galėtų atsigerti. Pirmosiomis dienomis po operacijos katei negalima duoti kieto maisto, kadangi išmatos turi būti skystesnės, kad pooperacinės siūlės neplyštų lankantis tualete. Šiuo atveju, geriausias pasirinkimas - konservai katėms. Pirmosiomis dienomis taip pat nereikėtų duoti daug maisto, o maždaug po penkių dienų porcijas galite palaipsniui didinti.

Ar katė gali laipioti ir šokinėti po sterilizacijos?

Pirmoji diena po operacijos yra pati sunkiausia. Dėl anestezijos poveikio sutrinka katės judesių koordinacija ir sąmonė, todėl svarbu stebėti jos eiseną ir neleisti katei aukštai užsilipti, kadangi ji gali nukristi. Miegamąją vietą katei rekomenduojama paruošti ant grindų - patiesti švarų rankšluostį ar antklodę. Jokiu būdu nedėkite katės ten, kur yra skersvėjis. Pirmąsias penkias dienas po operacijos katė neturėtų šokinėti ar žaisti aktyvių žaidimų. O vengti šokinėjimo iš didelio aukščio, rekomenduojama maždaug 10-14 dienų po sterilizacijos. Šeimininkas turi prižiūrėti katę ir stebėti jos elgesį, kol ji visiškai atsistatys. Jau 6-7 dienomis katę galima išvesti į lauką, tačiau svarbu ją prižiūrėti.

Ką dar svarbu žinoti?

Daugelis šeimininkų nežino, kaip tinkamai prižiūrėti katę po sterilizacijos, todėl veterinarijos gydytojas visuomet išsamiai paaiškina, kaip tinkamai prižiūrėti katę, kad būtų išvengti pooperacinių komplikacijų.
Jei bus laikomasi šių taisyklių, gyvūnas greitai atsigaus po chirurginės procedūros ir netrukus grįš į įprastą gyvenimą. Taigi, kaip prižiūrėti augintinį, ką daryti galima, o ko nerekomenduojama?
 
  • Šeimininkas gali imti katę ant rankų, tačiau tai daryti reikia ypač atsargiai, paimant ją už priekinių ir užpakalinių letenų vienu metu, neliečiant ir nespaudžiant pjūvio vietos.
  • Jei katė kenčia nuo stipraus skausmo, galima duoti jai nuskausminamųjų vaistų, tačiau tik pasikonsultavus su veterinarijos gydytoju.
  • Apdoroti žaizdą reikia tik specialiais tirpalais, kuriuos paskyrė gydytojas.
  • Jokiu būdu nepermaitinkite gyvūno.
  • Neleiskite katei miegoti šalia šildymo prietaisų arba ant radiatoriaus.
  • Kol katė pilnai nepasveiko ir nesugijo pjūvio vieta - reikėtų atsisakyti žaidimų.
  • Jokiu būdu nenuimkite gaubto ar specialaus pooperacinio drabužio, kol žaizda dar nėra užgijusi ir neišimti siūlai.
  • Neduokite katei riebaus ir sunkiai virškinamo maisto, kuris gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų.
  • Po chirurginės procedūros katės negalima maudyti, kol žaizda visiškai neužgis. Įprastai tai užtrunka apie dešimt dienų.

Katės dieta po sterilizacijos

Sterilizavus katę, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas jos mitybai. Kadangi po šios procedūros medžiagų apykaitos procesai gyvūno organizme sulėtėja ir atsiranda kitų svarbių vidaus organų veiklos pokyčių. Be to, sumažėja energijos poreikis. Dabar, norint palaikyti normalų visų organizmo sistemų funkcionavimą, katei reikia vidutiniškai ketvirtadaliu mažiau kalorijų. Tad pasirūpinti tinkama mityba labai svarbu. Taigi, ką reikia keisti katės mityboje, po sterilizacijos?
 
Pirmiausia, įsigykite specialų maistą sterilizuotoms katėms. Beveik kiekvienas gamintojas turi liniją skirtą būtent katėms po sterilizacijos, todėl išsirinkti tikrai bus iš ko. O pripratinti katę prie tokio maisto reikia palaipsniui, per keletą dienų. Kyla klausimas, kodėl reikia specialaus maisto? Tiek sausas, tiek šlapias maistas katėms sterilizuotoms katėms pasižymi mažesniu kalorijų skaičiumi ir taip padeda išvengti nutukimo. Be to, šis kačių maistas yra sukurtas taip, kad jame būtų subalansuotas pagrindinių maistinių medžiagų kiekis, kuris būtinas palaikyti tinkamą kačių sveikatos būklę. Taip pat maistas sterilizuotoms katėms savo sudėtyje turi ingredientų, kurie padeda palaikyti tinkamą katės organų veiklą ir užkirsti kelią tam tikroms ligoms, kadangi po sterilizacijos procedūros katės yra labiau linkusios susirgti šlapimo takų ar virškinimo sistemos ligomis.
 
Ant kiekvienos maisto pakuotės, nesvarbu ar tai sausas ar šlapias maistas katėms, gamintojas visada nurodo rekomendacijas dėl maisto dienos normos, priklausomai nuo katės svorio. Tačiau iš akies nustatant porcijos dydį labai lengva suklysti, tad prieš duodant katei maisto reikėtų jį pasverti ir įsitikinti, kad duodate tinkamą kiekį. Taip pat, dienos porciją padalinkite į kelis valgymus ir neduokite katei visos porcijos per vieną kartą. Jei dienos metu nėra galimybės patiems pamaitinti gyvūno, galite naudoti automatinę šėryklą.

 

Neduokite per daug skanėstų. Skanėstai katėms turi būti tik kaip priedas prie mitybos arba kaip apdovanojimas už gerą elgesį ar atlikta komandą. Jei dresūrai kasdien naudojate kačių skanėstus, nustatant pagrindinio maisto paros normą reikia atsižvelgti ir į duodamų skanėstų kiekį.
 
Šiukštu neduokite katei maisto nuo savo stalo. Daugelis žmonėms sveikų ir skanių maisto produktų yra kenksmingi katėms. O be to, po sterilizacijos katei reikia specialios dietos, ir draudžiamų produktų sąrašas padidėja dar labiau. Jei norite palepinti augintinį - geriausias pasirinkimas yra natūralūs skanėstai katėms. Taip pat nepalikite maisto produktų katėms pasiekiamoje vietoje, kadangi ši gudri keturkojė pasivaišinti gali ir savarankiškai.

Mano krepšelis