Nemokamas pristatymas nuo 29€

Lavinamieji šunų žaislai: apžvalga

2024 m. birželio 25 d., antradienis
Mylite savo augintinį ir norite jam suteikti viską, kas geriausia? Pagalvokite ne tik apie meilę, šiltą kampą ar veterinaro priežiūrą, bet ir apie keletą lavinamųjų, interaktyvių žaislų. Jais žaisdamas, jūsų keturkojis galės nurimti, patenkinti kramtymo ir uostymo poreikį, taip pat lavinti šunišką intelektą. Kokie šunų žaislai yra veiksmingiausi?

Ar interaktyvūs šunų žaislai reikalingi?

Kasdienis fizinis ir protinis aktyvumas, pritaikytas šuns amžiui ir jo galimybėms, yra nepaprastai svarbus, kad keturkojis būtų laimingas ir galėtų tinkamai vystytis. Į reguliarius pasivaikščiojimus, leidžiančius, be kita ko, tyrinėti teritoriją, verta įtraukti kasdienius žaidimus naudojant atitinkamus lavinamuosius ir interaktyvius žaislus šunims. Jais žaisdamas, Jūsų keturkojis galės patenkinti kramtymo, uostymo ir netgi graužimo poreikį. Edukaciniai žaislai puikiai stimuliuoja psichiką ir padeda mankštinti protą. Beje, tai geras būdas atsikratyti nuobodulio – išliejama perteklinė augintinio energija ir jo susidomėjimas nukreipiamas, pavyzdžiui, nuo baldų į kamuolį, užpildytą mėgstamais skanėstais.

Kuo skiriasi interaktyvūs ir lavinamieji šunų žaislai?

Lavinamieji ir interaktyvūs žaislai – puikus būdas atsikratyti šuns nuobodulio! Lavinamieji žaislai teigiamai veikia protinę gyvūno veiklą, o su interkatyviais žaislais keturkojis gali žaisti savarankiškai, tik su šeimininko priežiūra. Jums tereikia į žaislus įdėti mėgstamiausių augintinio skanėstų ir palikti ant grindų. Šuo turi išspręsti tam tikrą galvosūkį, kad juos ištrauktų. Vis dažniau žaislai kartu yra ir interaktyvūs, ir lavina intelektą.
Ar žinote, kad... borderkoliai laikomi pačiais protingiausiais šunimis? Jie nepaprastai paklusnūs ir pasižymi dideliais prisitaikymo gebėjimais, tad nenuostabu, kad puikiai tinka dirbti su ūkio gyvuliais, pavyzdžiui, avimis. Mažiau nei 5 pasikartojimai – tik tiek paprastai pakanka borderkoliui išmokti naujos komandos.  

Kuo remtis renkantis žaislus šunims?

Išbandykite įvairius šunų žaislus, kad įsitikintumėte, kurie labiausiai tinka jūsų keturkojui. Žaislo dydis turi atitikti šuns dydį – tai svarbu kalbant apie graužimui skirtus žaislus, kurie turi tilpti į snukį, bet ir negali būti per maži, kad šuo jų nenurytų. Rinkdamiesi taip pat vadovaukitės augintinio temperamentu ir amžiumi. Pavyzdžiui:
  • pastoviai judėti mėgstantiems aktyviems šunims puikus pasirinkimas bus kamuoliai, lėkščiasvydis ir tampomi žaislai (gali naudoti žaisdami su jumis ar su kitais keturkojais);
  • vyresniems šunims ir žaisti namuose tiks lavinamieji žaislai, pavyzdžiui, uostymo, laižymo kilimėlis arba kaučiukiniai graužtukai.

Lavinamieji šunų žaislai: įdomių pasiūlymų apžvalga

Svarstote, kokį lavinamąjį žaidimą parinkti šuniui? Toliau rasite kelis įdomius pasiūlymus:   
  • Uostymo kilimėlis, uostymo žaislas – tobulas pasirinkimas bet kokio amžiaus šuniui. Gerai tinka norint, kad keturkojis nusiramintų ir atsipalaiduotų. Žaisdamas gyvūnas gali visiškai išnaudoti uoslės pojūtį, stimuliuojamą visokiais laimikiais, paslėptais tarp kutų. Šuo juos užuodžia, bet nemato, o tai jį skatina apieškoti kilimėlį. Tokie lavinamieji žaislai padeda itin greitai ėdantiems šunims. Teigiamas nuovargis ir atsipalaidavimas vienu metu – štai taip!
  • Graužtukas „KONG. Jūsų šuo patiria stresą, kai lieka vienas? Prieš išeidami iš namų, palikite jam graužtuką „KONG“, pagamintą iš kieto ir patvaraus kaučiuko. Žaislas su dviem angomis ir ertme – įdėkite ten pastos ar graužiamų kauliukų pavidalo skanėstą, kuris skatins šunį tyrinėti lavinamąjį žaislą. Graužtukas gerai atsimuša nuo grindų, todėl taip pat gerai tiks sportuojant. Žaisti nuo šiol – dar smagiau.
  • Šuniukų žaislai kaučiukinis kamuolys, natūralus graužtukas. Jūsų šuniukui kalasi dantys? Tokiu atveju puikiai tiks šuniukams skirtas kaučiukinis kamuoliukas su specialiais grioveliais, masažuojančiais augintinio dantenas. Taip leisite mažyliui patenkinti jo natūralų poreikį graužti, kartu sumažindami galimą namų apgadinimo riziką.
  • Edukaciniai žaidimai šunims – jau ne tik įvairūs graužtukai, kilimėliai ar kamuoliai, bet ir stalo žaidimai, lavinantys keturkojų intelektą. Kūgiai ir skyriai su dangteliais ir slankikliais leidžia pritaikyti įvairias atidarymo ir ėdalo pasiekimo technikas. Tai idealus žaislas intelektui lavinti – nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus jūsų augintinis.

Mano krepšelis