Nemokamas pristatymas nuo 29€

Kaip atpažinti aukštos kokybės sausą maistą šunims: etikečių skaitymo gidas

2023 m. gruodžio 5 d., antradienis

Šuns sveikata ir gerovė yra svarbiausi prioritetai kiekvienam mylinčiam ir atsakingam šeimininkui. Vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių augintinio sveikatą, yra tinkama mityba. Tačiau renkantis maistą, iššūkiu gali tapti ne tik didelė pasirinkimo įvairovė, bet ir tam tikrų dalykų nežinojimas.

Taigi, aptarkime, kaip atpažinti aukštos kokybės sausą maistą šunims. Išsiaiškinsime, kokių ingredientų turėtumėte ieškoti etiketėse, kaip atskirti aukštos kokybės maistą nuo prastos kokybės produktų ir kokius žodžius reikėtų įvertinti, siekiant užtikrinti geriausią maisto kokybę jūsų keturkojui draugui.

Sauso šunų maisto kategorijos. Kokios jos ir kuo skiriasi?

Sausas šunų pašaras skirstomas į tris pagrindines kategorijas, kurios skiriasi savo sudedamųjų dalių kokybe.

Ekonominė klasė

Tai pigiausio ir labiausiai prieinamo maisto kategorija. Žinoma, ekonominės klasės maistas patenkina svarbiausią šuns poreikį - pavalgyti. Tačiau čia visa nauda ir baigiasi. Šios kategorijos pašaras nėra turtingas baltymų šaltinis. Sudėtyje dažniausiai naudojami įvairūs maisto pakaitalai, neturintys jokios naudos augintiniui. O pagrindinė kokybiško maisto sudedamoji dalis yra gyvūninės kilmės baltymai, tokie kaip mėsa ar žuvis. Todėl, maitinant savo mylimą keturkojį ekonominės klasės maistu būtina suprasti, kad jis negauna visų reikalingų medžiagų, vitaminų ir mineralų.

Premium klasė

Maisto kategorija tarp ekonominės ir super premium klasės. Tai vidutinės kokybės maistas, kuris savo sudėtyje jau turi daugiau baltymų ir kitų naudingų maistinių medžiagų, ir gali būti tinkamai subalansuotas. Tačiau šio maistelio sudėtyje vis dar gali būti nemažai įvairių maisto pakaitalų ir priedų.

Super premium klasė

Brangiausias, bet išties geriausias pasirinkimas. Tai maksimaliai subalansuoto maisto kategorija, kuri išsiskiria itin aukšta kokybe. Super premium klasės maisto sudėtyje yra visko, ko reikia visavertei šuns mitybai. Pradedant turtingu gyvūninių baltymų šaltiniu ir baigiant vitaminais bei mineralais, kurie būtini organizmo funkcijoms palaikyti. Šuo valgantis tokį maistą yra pilnai aprūpintas visomis reikalingomis medžiagomis, jo gerai savijautai palaikyti.

Svarbiausi ingredientai

Norint įsigyti aukštos kokybės šunų maistą, pradėkite nuo ingredientų sąrašo analizės.
Baltymai. Baltymai yra pagrindinis šunų mitybos komponentas. Geriausios kokybės maiste turėtų būti aukštos kokybės baltymų šaltiniai, tokie kaip vištiena, jautiena, žuvis, ėriena ir kt. Jie užtikrina tinkamą raumenų vystymąsi ir bendrą augintinio sveikatą.
Angliavandeniai. Kruopos ir grūdai taip pat turėtų būti aukštos kokybės maisto dalis, tačiau verta atkreipti dėmesį į jų kilmę. Geriau, jei jie yra pilno grūdo, kadangi tuomet veikia kaip ilgalaikis energijos šaltinis.
Riebalai. Riebalai tai dar vienas energijos šaltinis, kuris taip pat prisideda prie odos ir kailio sveikatos bei padeda įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus.
Vitaminai ir mineralai. Aukštos kokybės šunų maistas turi būti papildytas vitaminais ir mineralais, kurie yra būtini šuns sveikatai ir organizmo funkcijoms palaikyti.

Kaip skaityti etiketę?

Etikečių skaitymas yra svarbus žingsnis norint atrasti aukštos kokybės šunų maistą. Ir patikėkite, tikrai neverta rinktis maisto pagal pakuotės grožį.
Sudėtis pagal svarbą. Etiketėse ingredientai išvardijami pagal jų kiekį maiste. Tad, jei pirmasis ar pirmieji ingredientai yra kokybiški baltymai (pvz., vištiena ar jautiena), tai jau gali reikšti aukštesnę maisto kokybę.

Venkite dirbtinių priedų. Stenkitės išvengti maisto, kuriame yra dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ar konservantų. Aukštos kokybės maistas savo sudėtyje dažniausiai tokių priedų neturi.
Kuo daugiau natūralių ingredientų. Svarbu ieškoti žodžių “natūralus”,  “organiškas” arba “ekologiškas”, jie rodo, kad ingredientai yra natūralios kilmės ir aukštos kokybės.

Papildoma nauda. Atkreipkite dėmesį į žymėjimus, kurie gali reikšti maisto pridėtinę vertę, tokius kaip omega-3 riebalų rūgštys ar kitos maistinės medžiagos, naudingos jūsų šuns sveikatai.

Į ką dar būtina atsižvelgti renkantis sausą maistą šunims?

Sveikatos būklė ir specialūs poreikiai. Jei šuo turi sveikatos problemų ar alergijų, gali prireikti specialaus maisto su atitinkama sudėtimi šioms būklėms valdyti.
Augintinio amžius ir aktyvumas. Skirtingi amžiaus etapai ir aktyvumo lygiai reikalauja skirtingos mitybos. Jaunesniems šunims gali reikėti daugiau baltymų ir kalorijų, tuo tarpu vyresniems - mažiau, bet labiau subalansuotų maistinių medžiagų.
Maisto tekstūra ir skonis. Atsižvelkite į savo augintinio poreikius. Kokio skonio maistą jis mėgsta labiausiai, tai galima išsiaiškinti išbandant įvairaus maisto mėginėlius, ar tiesiog perkant skirtingo skonio maistą mažomis pakuotėmis. Taip pat svarbi maistelio tekstūra. Granulės gali būti įvairios, stambios, smulkios, kietos, minkštos. Svarbu suprasti kas geriausia jūsų keturkojui.

Patarimai

Konsultacija su veterinaru. Visuomet, kai jums kyla abejonių, į visus su gyvūno priežiūra susijusius klausimus jums gali atsakyti veterinarijos gydytojas. Taip pat ir su maistelio parinkimu. Jei vis tik nepavyksta išsirinkti, vet. gydytojas atsižvelgdamas į jūsų augintinio veislę, amžių ir individualius poreikius padės išsirinkti tinkamiausią produktą.
Prie naujo maisto pratinkite pamažu. Keičiant maistelį į kito gamintojo, ar net kito skonio, darykite tai palaipsniui. Staigus maisto pokytis gali išprovokuoti virškinimo sistemos sutrikimus. Maišykite seną maistą su nauju, po truputį didinkite naujo maisto kiekį dubenėlyje, kol visiškai prie jo pereisite. Taip bus tikrai saugiau jūsų augintiniui.
Maistas gali netikti. Jei pakeitėte maistą ir pastebėjote, kad gyvūnas vemia, viduriuoja, pasikeitė kailio būklė ar jis keistai elgiasi, tai gali būti požymiai, kad šis maistas jam netinka. Tokiu atveju vertėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Tik kokybiški skanėstai. Norint palepinti savo augintinį - verčiau rinkitės aukštos kokybės skanėstus, kurių sudėtyje matote kuo daugiau natūralių ingredientų.
Palaikykite švarą. Kasdien plaukite šunelio maisto ir vandens dubenėlius. Keiskite vandenį 2 kartus per dieną. Šuns maistą laikykite sausoje ir švarioje vietoje.

 

Mano krepšelis