Ką daryti, jei šuo peršalo?
2024 m. vasario 6 d., antradienis
Ar šuo gali peršalti? Pasirodo, kad taip. Šiame straipsnyje patariame, kaip atpažinti šuns peršalimo simptomus ir ką daryti, kai augintiniui pasireiškia infekcija. Skatiname palaikyti šuns imuninę sistemą ir imtis prevencijos, paremtos, be kita ko, sveika visaverte mityba, taip pat kreiptis į veterinarą.
Ar šuo gali peršalti?
Ne vienas keturkojų mylėtojas susimąsto, ar šuo gali sušalti. Šunims kartais pasireiškia lengva infekcija.
Daug uodegą vizginančių augintinių serga peršalimu be jokių simptomų, tačiau jis gali pasireikšti akių ašarojimu, pūlingos medžiagos atsiradimu junginės maišelyje, junginės patinimu, išskyrų tekėjimu iš šnervių, kosuliu ar vėmimo refleksais. Kiti peršalimo simptomai: apatija, apetito stoka, aukštesnė kaip 39,2 oC kūno temperatūra ir padidėję limfmazgiai.
Su infekcija dažniausiai susiduria jauni, vyresnio amžiaus, sveikstantys ir ligoms mažiau atsparūs šunys. Dažniau peršąla taip pat šunys, sergantys lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui inkstų ligomis ar cukralige.
Pirmiau nurodyti infekcijos požymiai gali ne tik rodyti paprastą nepavojingą virusinę ligą, bet ir progresuoti iki rimtos virusinės ir bakterinės kilmės ligos, kuriai reikalingas tinkamas veterinarinis gydymas.
Kaip šunį gydyti nuo peršalimo?
Ką duoti šuniui nuo peršalimo? Jei infekcija nekelia pavojaus jo sveikatai ir gyvybei, galima pasitelkti naminius gydymo būdus. Šuns peršalimas „neįsisiūbuos“, jei pasirūpinsime tinkama jo mityba. Augintinio maistas turi būti visavertis: su baltymais, riebalais ir maistine ląsteliena. Būtų gerai, kad jo sudėtyje būtų šuns atsparumą palaikančių sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, vitamino C, D, omega-3 rūgščių ir probiotikų. Kartais rekomenduojama laikinai duoti maisto papildų, skatinančių imuninės sistemos veiklą.
Augintinio gyvenamojoje patalpoje turi būti užtikrinta atitinkama drėgmė, kad nedžiūtų nosies ertmės gleivinė, skatindama kosulį. Be to, šuns neturėtume varginti ilgais pasivaikščiojimais (ypač šaltą rudenį ir žiemą) ir aktyviais žaidimais. Išeidami į lauką (ypač šaltomis dienos) nepamirškite uždengti viršutiniu apdaru šuns pilvą ir, jei to reikia, letenas. Taip pat apribokite augintinio kontaktą su kitais šunimis, kurie gali nuo jo užsikrėsti.
Atsparumo palaikymo papildai šunims
Šunų papildai turi būti pritaikyti konkretaus gyvūno poreikiams, tad būtų gerai, kad veterinarijos gydytojas rekomenduotų konkretų produktą po kontrolinio vizito. Jei augintiniui bus nustatytas vitaminų trūkumas, galima pasirinkti paruoštus priedus, papildančius šuns mitybą.
Šuns peršalimo trukmė priklauso ir nuo jo mitybos kokybės. Rekomenduojame į šuns valgiaraštį įtraukti šunų imuninę sistemą palaikančių papildų, kurie ne tik padės gyvūnui greičiau pasveikti, bet ir užkirs kelią virusinėms ir bakterinėms ligoms.
Šunų drabužėliai ir batai
Rekomenduoja prieš išeinant pasivaikščioti šunį apvilkti viršutiniu apdaru. Jei augintinis turi peršalimo simptomų, o jis pats nėra didelis ir neturi daug kailio, verta jį aprengti drabužėliu ir netgi apauti specialiais batais.
Be pilvo apdaro, rekomenduojame specialius batus šunims, turintiems problemų su kojomis arba kuriems reikalinga nuo šalčio sutrūkinėjusių ir sužeistų letenų apsauga.
Šunų ėdalas atsparumui stiprinti
Kad šuniui nepasireikštų peršalimo simptomai ir augintinio nereikėtų gydyti, rūpinkitės gera jo mityba visus metus. Siūlome daugybę produktų, palaikančių šuns atsparumą ir suteikiančių jam visas reikalingas maisto medžiagas, įskaitant vitaminus ir mineralus.