Nemokamas pristatymas nuo 29€

Geriausias maistas sterilizuotoms katėms

2024 m. liepos 4 d., ketvirtadienis
Sterilizacija – dažnai atliekama operacija katėms, turinti keletą privalumų. Visų pirma, žymiai sumažina pavojingų ligų ir piktybinių lytinių organų navikų susidarymo riziką. Taip pat po sterilizacijos katės tampa ramesnės ir mažiau agresyvios. Na ir be abejo, išvengiama per didelio kačių dauginimosi ir taip sumažinamas benamių augintinių skaičius. Tačiau reikia atsiminti, kad sterilizuotos katės turi ypatingų poreikių, todėl joms reikalinga speciali mityba.

Kas pasikeičia po sterilizacijos?

Po sterilizacijos pasikeičia kačių hormonų lygis. Joms nutrūksta estrogenų – hormonų, atsakingų už lytinį potraukį, apvaisinimą ir prisotinimą maistu – gamyba. Dėl šios priežasties gyvūnas pradeda persivalgyti, o tai gali sukelti nutukimą, diabetą, šlapimo pūslės akmenligę ir netgi širdies sutrikimus.
 
Tačiau svarbu žinoti, kad pati sterilizavimo procedūra nekenkia gyvūnui, veikiau atvirkščiai. Sumažėja reprodukcinės sistemos ligų rizika, augintinis tampa ramesnis, jo nekankina hormonų šuoliai. Bet sterilizavus katę, būtinai reikia peržiūrėti jos mitybą. Jei nepritaikoma speciali mityba - gali kilti sveikatos problemų.

Kaip išsirinkti tinkamą maistą sterilizuotai katei?

Sterilizuotos katės maitinimui svarbiausia pasirinkti specialų maistą, kuris skirtas būtent sterilizuotoms katėms. Tai būna parašyta ant maisto pakuotės. Renkantis taip pat reikia atsižvelgti į šias savybes:
  • Maisto klasė (ekonominė, premium, super premium);
  • Maisto rūšis (sausas arba šlapias);
  • Skonis ir sudėtis, kurie turi atitikti individualias jūsų augintinio savybes.
Specializuotą maistą skirtą sterilizuotoms katėms galite rasti premium ir super premium maisto kalsės produktų asortimente. Abiejų klasių visavertis maistas yra subalansuotas pagal specialius kačių poreikius, tačiau super premium yra aukštesnė maisto klasė, turinti kiek daugiau privalumų. Super premium klasės maistas gaminamas iš aukščiausios kokybės mėsos, žuvies ir kitų natūralių ingredientų, kurie yra vertingų maistinių medžiagų šaltinis. Be to, šios klasės maisto sudėtyje gali būti daugiau katės sveikatai naudingų priedų. Kitas super premium maisto klasės privalumas yra skaidri jo sudėtis ir pridėtinių ingredientų, kurie sukuria apimtį, bet neturi jokios naudos sveikatai, nebuvimas. Visi komponentai esantys sudėtyje yra tam, kad būtų naudingi jūsų augintinio sveikatai. Tačiau pasirenkant maisto sudėtį reikėtų ypač atidžiai išstudijuoti, jei jūsų augintinis yra linkęs į alergiją, netoleruoja tam tikrų maisto produktų arba jo virškinimas jautrus.
Šlapias ir sausas maistas sterilizuotoms katėms turi savo ypatybes ir privalumus. Tarp sauso maisto privalumų, be subalansuotos sudėties, galima paminėti ir naudojimo paprastumą – atidarytą pakuotę galite laikyti ilgą laiką, o be to, vienos sauso maisto porcijos kaina yra mažesnė nei tos pačios klasės ir prekės ženklo šlapio maisto. Tačiau mitybos raciono paįvairinimui naudinga rinktis ir šlapią maistą.
 
Be to, nemažiau svarbu ir įvairūs vitaminai katėms. Jų reikia, kad palaikyti gyvybines organizmo funkcijas ir bendrą katės sveikatą. Nors vitaminai katėms dažniausiai būna subalansuoti jau maiste, tačiau kartais gali prireikti juos vartoti ir papildomai. Tad išstudijuokite maisto sudėtį ir įvertinkite, ar jūsų katė gaus pakankamai vitaminų iš naujojo maisto.

Sauso maisto sterilizuotoms katėms ypatybės

Sterilizuotų kačių maistas turi atlikti dvi svarbias funkcijas:
  • Palaikyti šlapimo sistemos sveikatą ir užkirsti kelią šlapimo pūslės akmenligės išsivystymui.
  • Užkirsti kelią svorio augimui – nes dėl fizinio aktyvumo stokos ir lėtos medžiagų apykaitos sterilizuoti gyvūnai yra linkę į nutukimą.
  • Gana svarbi užduotis taip pat yra bendras organizmo palaikymas ir jo apsauga, nes po operacijos sumažėja organizmo atsparumas žalingam aplinkos poveikiui.

Ar naujas maistas tinka mano katei?

Netgi renkantis aukščiausios kokybės super premium maistą ir atidžiai išstudijavus sudėtį, neatmetama galimybė, kad jūsų katė gali netoleruoti kai kurių ingredientų arba, kad augintinis tiesiog atsisakys valgyti naują maistą. Jei po supažindinimo su nauju maistu pasikeičia jūsų augintinio išmatų konsistencija ir dažnis arba šis kartais viduriuoja, tačiau bendra sveikata yra gera, reikėtų toliau stebėti. Tokios reakcijos pereinamuoju laikotarpiu pakeitus maistą pasitaiko dažnai, nes skrandis prisitaiko prie naujų fermentų gamybos.
 
Tačiau ilgesnį laiką trunkantys žarnyno sutrikimai, taip pat intensyvus viduriavimas, vėmimas, alergijos požymiai (niežulys, ašarojimas, išskyros iš nosies) yra priežastis nedelsiant atsisakyti naujo produkto ir ieškoti alternatyvos.

Kada pereiti prie maisto sterilizuotoms katėms?

Perėjimas prie naujo maisto turėtų būti laipsniškas, jo nereikėtų pradėti kitą dieną po sterilizacijos, nes operacija ir anestezija yra didelis stresas organizmui, o maisto keitimas taip pat yra įtampa. Tačiau perėjimo negalima atidėlioti ilgai, nes pasikeitė gyvūno maistinių medžiagų poreikiai. Todėl pratinimą prie naujo maisto pradėkite tą dieną, kai jūsų augintinis visiškai atsigavo po operacijos, jaučiasi gerai ir yra nusiteikęs pozityviai.

Kaip pereiti prie maisto sterilizuotoms katėms?

Negalima tiesiog staiga pakeisti maisto nauju. Tai daryti turite palaipsniui, vis didesnį kiekį naujo maisto įmaišydami į senąjį. Atidžiai stebėkite savo augintinio reakciją. Jei katė noriai valgo pažįstamo ir naujo maisto mišinį, nėra virškinimo sutrikimų ar alerginės reakcijos požymių, palaipsniui didinkite naujo maisto dalį. Tačiau pirmiausia, reikia išsirinkti maistą, kuriuo maitinsite savo augintinį. Taigi, sausas maistas, skanėstai ir vitaminai katėms bei įvairios gyvūnų prekės - Mumbo internetinėje parduotuvėje.

Kokį maistą pasirinkti?

Žinoma, pasirinkti maistą sterilizuotai katei iš pradžių gali atrodyti ne taip ir paprasta, tad pateikiame TOP 8 mūsų klientų pasirinkimus.

TOP 8 sauso maisto pasirinkimai sterilizuotoms katėms

BRIT CARE Cat GF Sterilized Urinary Health - hipoalerginis, begrūdis sausas maistas, skirtas inkstų ir šlapimo takų sveikatai. Šiame maiste yra vaisių ir žolelių, kuriuose gausu natūralių antioksidantų ir vitamino E, kurie apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų ir išlaiko stiprią imuninę sistemą per visą katės gyvenimą. Šviežia vištiena yra lengvai virškinama, tai dietinė mėsa, palaikanti virškinamojo trakto sveikatą ir gerinanti sterilizuotų kačių odos ir kailio būklę.
 
BRIT CARE Cat GF Sterilized Sensitive - šis maistas pasižymi hipoalergine begrūde sudėtimi, skirta inkstų ir šlapimo takų sveikatai palaikyti: joje yra vaisių ir žolelių, kuriuose gausu natūralių antioksidantų ir vitamino E, kurie apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų ir išlaiko stiprią imuninę sistemą per visą katės gyvenimą. Šio maisto sudėtyje esanti šviežia triušiena yra dietinė mėsa, pasižyminti puikiu virškinamumu ir mažu cholesterolio kiekiu.
 
CALIBRA Cat Life Sterilised Beef - tai visavertis super premium begrūdis sausas maistas. Jo sudėtyje yra subalansuotas kalorijų ir mineralų kiekis, o be to, pridėta erškėtrožių, kad palaikyti tinkamą šlapimo sistemos ir imuniteto funkcionavimą. Sauso pašaro sudėtyje yra ir kitų komponentų, įskaitant tauriną. Erškėtrožės yra vitaminų (C, E, A, karotenoidų), flavonoidų, polifenolių ir triterpenų šaltinis. Jos pasižymi stipriu uždegimą slopinančiu poveikiu ir padeda palaikyti imunitetą. Katėms taurinas yra nepakeičiama aminorūgštis, kurios jų organizmas negali pasigaminti pats.
 
HILL'S SP Feline sterilised adult cat chicken - visavertis sausas maistas su vištiena suaugusioms sterilizuotoms katėms. Šiame sausame maiste yra pritaikyta unikali svorio reguliavimo formulė, kuri sterilizuotai katei padeda išlikti lieknai, sumažina riebalų kaupimąsi ir išsaugo raumenų masę. Pagamintas iš aukštos kokybės ir lengvai virškinamų produktų.
 
HILL'S SP Feline sterilised adult tuna - visavertis sausas maistas su tunu suaugusioms sterilizuotoms katėms. Šiame maiste yra pritaikyta unikali svorio reguliavimo formulė, kuri sterilizuotai katei padeda išlikti lieknai, sumažina riebalų kaupimąsi ir išsaugo raumenų masę. Maistas pagamintas iš aukštos kokybės ir lengvai virškinamų produktų.
CARNILOVE True Fresh Cat Fish - šio sauso maisto sudėtyje naudojama šviežia žuvis suteikia puikų skonį ir yra lengvai virškinama. Lašišų aliejus pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, padeda palaikyti katės kailio ir odos būklę, veikia kaip prevencinė priemonė nuo odos alergijos išsivystymo. Omega-3 riebalų rūgštys iš šviežios žuvies ir lašišų aliejaus yra labai naudingos bendrai katės organizmo sveikatai palaikyti. Jos taip pat padeda sulėtinti odos senėjimą, padeda palaikyti širdies sveikatą ir užtikrina tinkamą regėjimo bei centrinės nervų sistemos vystymąsi. O spanguolės, šaltalankiai, mėlynės ir plūdenos yra puikūs antioksidantų šaltiniai.
 
CALIBRA Cat Life Sterilised Chicken - tai visavertis super premium klasės sausas maistas su dideliu vištienos kiekiu, įskaitant šviežią mėsą. Sudėtyje nėra grūdų. Subalansuotas kalorijų ir mineralų kiekis tobulai kačių fizinei būklei palaikyti. Be to, maistas yra praturtintas spanguolėmis, kurios žinomos dėl savo antioksidacinio poveikio ir didelio polifenolių kiekio. Jos yra puikus vitamino C šaltinis ir pasižymi įrodytu naudingu poveikiu šlapimo takams. Sauso pašaro sudėtyje yra ir kitų katės organizmui naudingų priedų, pavyzdžiui, taurino. Katėms taurinas yra nepakeičiama aminorūgštis, kurios jų organizmas negali pasigaminti pats.
 
CARNILOVE FRESH Carp&Trout Sterilised Cat - tai begrūdis sausas maistas su karpiu ir upėtakiu, skirtas suaugusioms sterilizuotoms katėms. Šiame maiste subalansuotas mineralų kiekis palaiko sveiką inkstų ir šlapimo takų veiklą, o natūralūs antioksidantai, gaunami iš vaisių ir žolelių, turi valančių ir priešuždegiminių savybių. Karpis ir upėtakis yra skanus ir lengvai virškinamas maistas katėms, kuriame gausu natūralių maistinių medžiagų, gerinančių medžiagų apykaitą ir palaikančių puikią fizinę būklę.

Mano krepšelis