Nemokamas pristatymas nuo 29€

Geriausi šunų drabužiai šaltam orui

2023 m. spalio 26 d., ketvirtadienis
Tai be galo svarbi tema artėjant šaltiems orams. Šiuo klausimu šunų savininkai dažai nesutaria. Vieni mano, kad tai lepinimas ir tiesiog pinigų švaistymas, nes visi gyvūnai turi savo aprangą - kailį. O kiti mano, kad aprengti gyvūną žiemą yra gyvybiškai būtina.
Tiesą sakant, abi nuomonės yra teisingos. Mažai tikėtina, kad didelių, ilgaplaukių veislių šunims, tokioms kaip aviganiai ar rotveileriai, labai reikia drabužių pasivaikščiojimams. Na, nebent dėl kažkokių išskirtinių poreikių ar sveikatos problemų, bet įprastai, dideliems, tankiu ir ilgu kailiu šunims - drabužių tikrai nereikia.
Tačiau trumpaplaukiams arba šunims visai be kailio, gali prireikti vilktis šiltą striukę esant dideliam šalčiui. Dažnai šiems šunims žiemą šalta net bute. Būtent todėl mažų šunų šeimininkai netgi namuose priversti juos aprengti arba apsukti jų guolius šiltomis paklodėmis.

Šunys, kuriems reikalingi drabužiai

Mažų veislių šunys. Jie turi daug mažesnį kūno plotą nei dideli šunys, todėl jie greičiau sušąla. Pasirinkite aprangą, atsižvelgdami į lauko temperatūrą. Pavyzdžiui, šaltuoju žiemos oru vėjui atspari, neperšlampama striukė su izoliacija apsaugos geriau nei paprastas megztinis.

Liesų veislių šunys. Jų kūno riebalų procentas yra daug mažesnis nei kitų veislių. Todėl esant mažesniam apsauginiam sluoksniui šie šunys turi didesnę hipotermijos riziką, esant žemai oro temperatūrai. Šie augintiniai žiemą visada turėtų dėvėti striukes ar kombinezonus, kurie užtikrintų maksimalią izoliaciją.

Beplaukių veislių šunys. Šuns kailis vaidina svarbų vaidmenį palaikant kūno temperatūrą. Esant žemesnei temperatūrai, tokie šunys greitai praranda šilumą. Šaltomis dienomis jie visada turėtų būti apsirengę šiltais drabužiais.

Šuniukai. Mažyliai gali lengvai peršalti, todėl esant šaltai temperatūrai, šuniukai turi būti apsaugoti megztiniais ar striukėmis, kad išsaugotų šilumą.

Vyresnio amžiaus šunys. Dažnai turi mažiau riebalų, kenčia nuo sąnarių diskomforto, taip pat gali būti nusilpusi jų imuninė sistema. Todėl vyresniems šunims šaltu oru pravers megztiniai ar striukės, batai ir net kombinezonai.

Šunys sergantys artritu. Šaltas oras gali sukelti simptomų paūmėjimą. Todėl svarbu apsaugoti savo augintinį. Specialūs šunų drabužiai, tokie kaip megztiniai, striukės ir batai, izoliuos skausmingus sąnarius nuo šalčio ir sumažins diskomfortą.
Kokie yra šunų drabužių tipai?

Šunų aksesuarų rinkoje drabužiai tampa vis aktualesni. Šiandien galite pasirinkti norimą prekę iš daugybės variantų. Tačiau pirmiausia turėtume pagalvoti apie savo augintinio patogumą. Drabužiai šunims, be apsaugos nuo šalčio ar lietaus, turi leisti šuniui laisvai judėti, kad išėjimas pasivaikščioti būtų malonus.

Šunų megztiniai. Šildo, bet tikrai neapsaugo nuo stipraus vėjo ir drėgmės. Iš esmės jie dėvimi pirmosiomis šaltomis dienomis arba kai šuneliui vėsu namuose. Kokybiškas šuns megztinis turi būti komfortiškas gyvūnui ir nevaržyti jo judesių.
Striukės ir kombinezonai. Šiltos medžiagos ir vandeniui atsparaus audinio derinys. Striukė šunims yra šilčiausias sprendimas iš visų drabužių. Apsaugo nuo vėjo ir šalčio, taip pat nuo lietaus ar sniego. Striukės puikiai tinka aktyviems šunims, mėgstantiems ilgus žiemos pasivaikščiojimus ar žaidimus sniege.

Džemperiai. Kaip ir megztiniai, taip ir džemperiai šunims tinka pereinamuoju laikotarpiu (pavasarį-rudenį), kai lauke vėsu. Jie suteikia maksimalų komfortą ir judėjimo laisvę, nes ne taip priglunda prie šuns kūno kaip megztiniai. Be to, gobtuvas ne tik suteikia šuniui šilumos ir komforto, bet ir leidžia jam išsiskirti dėl ypatingo dizaino.

Striukės - liemenės. Patogu uždėti ir nuimti. Galima nešioti iki net -30 laipsnių temperatūros. Nepraleidžia vandens, apsaugo nuo nešvarumų ir sulaiko šilumą. Tokio tipo striukės užtraukiamos ant galvos ir užsegamos po krūtine.

Batukai. Batukai ne tik saugo šuniuko letenas nuo šalčio, bet ir apsaugo nuo druskos bei kitų agresyvių medžiagų, kurios gali būti naudojamos kelių ir takų priežiūrai žiemos metu. Paprastai jie turi guminį padą, kad nesušlaptų ir neslystų.

Lietpalčiai. Apsaugo nuo vandens, purvo ir vėjo. Netrukdo gyvūnui laisvai judėti. Lietpalčiai gali būti įvairių dydžių: nuo mažiausio iki didžiausio.

Kaip išrinkti tinkamus drabužius savo šuniui?

Kai jau būsite nusprendę, kokio tipo drabužių reikia jūsų šuniui, pereikite prie dydžio pasirinkimo. Tai pats svarbiausias etapas – net ir tobulai pasiūti drabužiai iš kokybiškiausių medžiagų, jei jie netinkamai priglunda prie kūnelio, šuniui gali sukelti diskomfortą ar netgi skausmą.
Svarbiausia atidžiai išmatuoti šunį, ir renkantis drabužius gautus duomenis palyginti su esamais gamintojo lentelėje.

Išmatuokite savo augintinį pagal kelis parametrus:
 
Nugaros ilgis. Šuns kūno ilgis nuo uodegos pagrindo iki keteros.
Krūtinės apimtis. Plačiausia krūtinės dalis.
Kaklo apimtis. Plačiausia augintinio kaklo dalis.
Priklausomai nuo kailio ilgio ir storio, prie gautų duomenų reikėtų pridėti kelis centimetrus, kad drabužis nevaržytų judesių ir būtų tinkamai prigludęs.

Atsižvelkite į sudėtį. Su bet kokiais drabužiais šuo juda, bėgioja ir žaidžia. Atkreipkite dėmesį į aksesuaro sudėtį ir iš kokių audinių jis pagamintas. Tamprios medžiagos leidžia lengvai judėti nevaržant judesių. Be jokios abejonės, audinys taip pat turi būti kvėpuojantis ir tinkamas klimatui, kuriame gyvena šuo.

Koks užsegimas geriausias? Drabužiai su užspaudžiamais susegimais, užtrauktukais ar lipniomis juostelėmis palengvins apsirengimo ir nusiėmimo procesą. Žinoma, svarbu pasirinkti tokį tvirtinimo elementą, kuris tinka jūsų šuniui ir jo temperamentui. Pavyzdžiui, ilgaplaukiams šunims derėtų pirkti drabužius su lipnia juosta arba užsegimu, nes užtrauktukas gali įtraukti ir išpešti kailį.

Užtikrinkite saugumą. Įsitikinkite, kad ant drabužių nėra nieko, ką būtų galima praryti ar sukramtyti. Karoliukai, sagutės ar kiti aksesuarai atrodo gal ir gražiai, bet gali kelti pavojų užspringti arba įstrigti jūsų šuns virškinamajame trakte, juos prarijus.
Svarbiausia į ką turite atkreipti dėmesį renkantis drabužius, yra patogumas ir saugumas šuniui. Augintinis neturėtų jausti diskomforto, kitaip jam niekada nepatiks pasivaikščiojimai vilkint drabužius.

Mano krepšelis